VUOKRATTAVANA MONIPUOLISTA VARASTO-, TUOTANTO- JA TOIMISTOTILAA HYVIEN KULKUYHTEYKSIEN VARRELTA KERAVALLA
Kiinteistö sopii hyvin mm. tuotannolliseen toimintaan, keskusvarastoksi, pääkonttoriksi.
Tontin pinta-ala on 25.172 m2. Lastauslaitureiden edessä oleva asfaltoitu piha-alue on suuri ja siinä pystyy operoimaan täysperävaunurekalla. Pysäköintipaikat ovat toimistosiiven edessä. Korkean varaston takana on vapaata pihatilaa.
Lahdentie kulkee kohteen läheisyydessä. Lähin liittymä sijaitsee n. 3 kilometrin päässä. Etäisyys Keravan keskustaan on n. 4 km ja Helsinkiin n. 30 km.
RAKENNUS
Rakennuksen kunto on hyvä. Siinä on koneellinen ilmanvaihto ja toimistot on jäähdytetty. Rakennus käsittää vuonna 1970 rakennetun matalan varasto- ja toimisto-osan sekä vuonna 1998 rakennetun korkean varasto-osan. Vanha osa on täysin peruskorjattu 1998. Toimistot on remontoitu vuonna 2015.
Varastotilaa on kolme korkeutta:
- 10 m korkeaa varastotilaa 2.250 m2
- 4,0 m korkeaa varastotilaa 2.850 m2
- 2,5 m korkeaa varastotilaa 820 m2
Toimisto ja sosiaalitilaa on n. 389 m2 Korkean varastossa on lastaustaskut, joista pääsee myös matalaan varasto-osaan. Matalaan varasto-osaan on sisäänajomahdollisuus.