Haluaisitko toimipisteen Tohloppi-järven rannalta läheltä luontoa, mutta kuitenkin hyvien kulkuyhteyksien varrelta?
Mediapoliksen toimitilat tarjoavat eri kokoisille yrityksille toimintaympäristöjä tiloineen ja palveluineen. Yritysten tilat sijoittuvat rannan puoleiseen toimistosiipeen.
Tila:
Vuokrattavana moderni 2. kerroksen 681 m2 toimistotila. Tilassa jäähdytys sekä omat keittiö ja wc-tilat. Eri kokoisia huoneita ja avointa tilaa.
Kiinteistössä on paljon erilaisia kokoustiloja, jotka sijaitsevat heti sisääntulokerroksessa. Saunatilat kokoustiloineen ovat kattotasanteella. Lisäksi Mediapoliksessa on 120-paikkainen auditorio ja elokuvateatteri, jossa voi nauttia elokuvateatteritasoisesta kuvasta ja äänestä. Mediapoliksella toimii ravintola, josta saa myös catering-palvelut.
Tampereen Tohlopissa sijaitseva Mediapolis on kymmenien media-alan yritysten ja organisaatioiden kasvava ja kehittyvä keskus. Suurimmat yksittäiset toimijat ovat Yle ja media-alan oppilaitokset: TAMK ja Tredu. Mediapolikselta saat myös tuotantopalveluita ja sieltä löytyy korkeatasoisia studioita.
Bussipysäkit sijaitsevat kävelymatkan päässä ja piha-alueella on runsaasti tilaa autoille.
Ole yhteydessä, samassa kiinteistössä vapaana/vapautumassa myös muita toimitiloja.