Keski-Suomen aluepäälliköksi Kimmo Oravuo
29.02.2024
Logistila Oy jatkaa vahvaa kasvuaan ja parantaa asiakaspalveluaan Jyväskylässä. Vetovastuun Keski-Suomen alueesta on ottanut 1.8.2024 alkaen aluepäällikkö Kimmo Oravuo.
– Tavoitteeni on palvella asiakkaita mahdollisimman hyvin ja löytää heille parhaat ja toimivat tilat.
Kimmon tehtäviin kuuluu muun muassa Keski-Suomen toimitilojen vuokraaminen ja myynti sekä palveluiden ja yhteistyön kehittäminen alueella. Hänen vahva kokemuksensa B2B- ja B2C-alalta auttavat tehtävien onnistumisessa.
– Viimeiset neljä vuotta olen ollut tekemässä Jyväskylän Asuntopehtoorissa asuinhuoneistojen vuokrauksia ja myyntejä, sekä niiden rinnalla olen tehnyt myös liikehuoneistojen vuokrauksia ja myyntejä, kertoo tuore aluepäällikkö Oravuo.
Valtakunnallisen elintarvikeyrityksen vaativissa johto- ja kehitystehtävissä Oravuo sai paljon kokemusta ja osaamista muun muassa erilaisista tuotantoprosesseista ja logistiikkaratkaisuista.
Oravuo odottaa laajemmalta työtehtävältään mielenkiintoisia ja antoisia kohtaamisia uusien ihmisten kanssa sekä sitä, että pääsee tutustumaan uusiin yrityksiin ja erilaisiin liiketoiminta-aloihin. Hänen mielestään kaupankäynnissä on tärkeintä luottamuksen rakentaminen, asiakkaan tarpeiden ymmärtäminen ja lupausten pitäminen.
– Tavoitteeni on palvella toimeksiantajia ja asiakkaita mahdollisimman hyvin ja löytää heille oikeat tilat. Sanaani on voinut luottaa ennen ja siihen voi luottaa myös jatkossa. Toimin reilusti ja rehdisti kaikkia kohtaan. Lupaan tehdä parhaani, Oravuo lupaa.
Kimmo Oravuo I kimmo.oravuo@logistila.fi I 045 264 4180